עיצוב חדרי אמבטיה: אתגר למעצבים מנוסים

פוסט זה פורסם בבלוג כפוסט אורח באדיבות יובל צ.

לעיצוב החדרים השונים בבית בו אנו גרים יכולה להיות השפעה מרחיקת לכת על התחושה הכללית שיש לנו לגבי הבית. בין השאר יכול עיצוב נכון לגרום לנו להרגיש בנוח גם בדירות צנועות יחסית, ובאמצעות מעצב פנים מוצלח אפשר להפוך בתקציב נמוך גם דירות קטנות למקום שלא נרצה לעזוב. חדר האמבטיה מהווה אתגר מיוחד בפני מעצבי פנים, כיוון שהוא משלב בתוכו כמה תכונות שמבדילות אותו משאר חדרי הבית. עיצוב חדרי אמבטיה צריך לקחת בחשבון את השילוב המיוחד של שימוש פונקציונאלי יחד עם צורך מיוחד באסתטיקה, בין השאר כי חדר האמבטיה הוא החדר בו אנו עוסקים בפעולות האינטימיות ביותר של טיפוח הגוף, החל מרחצה ועד לגילוח, איפור ועוד.

עיצוב חדרי אמבטיה חייב לקחת בחשבון את כל הפריטים הקיימים בדרך כלל בחדר זה, וגם זו סיבה שבגללה עיצוב חדרי האמבטיה מורכב יותר מחדרים אחרים. בניגוד לסלון או לחדר השינה, בהם צריך מעצב הפנים לדאוג רק לקירות ולרהיטים, הרי שחדר האמבטיה כולל בתוכו גם אלמנטים כמו אמבטיה או מקלחון, אסלה וכיור. אלו הם אלמנטים עיצוביים בולטים וגדולים שמצריכים תכנון וראיה לפרטים של המעצב כדי שישתלבו ביחד מבחינה עיצובית, כך שהתוצאה הסופית תהיה הרמונית ומאוזנת.

אחד המאפיינים העיקריים של עיצוב חדרי אמבטיה הוא כמובן החומרים המיוחדים בהם משתמשים בחדר זה. כך למשל יש נוכחות גבוהה מאוד לחומרים חלקים כמו חרסינה, שיש לריצוף או קרמיקה. בין אם מדובר בחפצים עצמם (כגון האסלה או האמבטיה) ובין אם מדובר בריצוף ובחיפוי הקירות, חדר האמבטיה מרכז בתוכו אחוז גדול של משטחים חלקים יותר מכל חדר אחר בבית. כיוון שחדר אמבטיה צריך להיות נקי באופן מיוחד, משטחים חלקים מסייעים לניקוי קל יותר ולהגנה מפני רטיבות אפשרית.

אך בנוסף לכך, חדר האמבטיה צריך גם להיראות נקי במיוחד,בעל צביעה מיוחדת והמשטחים החלקים והנוצצים משמשים מבחינה עיצובית גם לשם כך. עיצוב חדרי אמבטיה עושה שימוש בתכונות הפיזיות של החומרים השונים כדי להשיג את שתי המטרות גם יחד. לשם כך צריך לבחור במעצב פנים שמכיר את החומרים השונים ויודע כיצד לעבוד איתם בצורה אפקטיבית.

פוסט זה פורסם בבלוג כפוסט אורח באדיבות יובל צ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *