מה זה בניה קלה?

מה זה בכלל בניה קלה ומה היתרונות הטמונים בה? שיטות בניה קלה נפוצות מאוד בארצות הברית ובארצות רבות נוספות והרעיון הכללי העומד מאחוריה הוא שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה וקלים לעבודה לבניית בתים במהירות ונוחות. בניגוד לבניה רגילה, בניה קלה אינה מחייבת עבודות תשתית נרחבות אלא תהליך בסיסי של קיבוע בסיס לבית המיועד להרכבה מהירה.

בניה קלה כשמה כן היא : קל מאוד לבנות באמצעות חלקים המגיעים מוכנים מהמפעל ולמעשה ניתן להבין את הרעיון הכללי הטמון בבסיס בניה קלה על ידי ההיכרות שלנו עם לגו. בדיוק כמו לגו, גם בניה קלה משתמשת בחלקים מוכנים מהמפעל המשתלבים בקלות ואינם דורשים עבודות בניה מסיביות.

בניה קלה היא בעלת יתרונות רבים ומתאימה במיוחד לפרויקטים מהירים. אומנם יש הטוענים שהחומרים הנמצאים בשימוש בשיטות בניה קלה שונות אינם עמידים אך כמובן משטענה זו תלויה במשתנים רבים כמו טיב החומרים בהם נעשה שימוש וכמובן תנאי האקלים השונים. בניה קלה איכותית עושה שימוש בחומרים איכותיים המצטיינים בעמידות גבוהה. ניתן להקים שכונות שלמות במהירות רבה באמצעות בניה קלה ולכן היא אידאלית לפרויקטים המחייבים עמידה בלוח זמנים קצר.

ניתן לשלב בניה רגילה עם בניה קלה וליהנות מכל היתרונות של בניה קלה בתוספת היציבות שמציעים אלמנטים מסוימים בבניה הרגילה. בניה קלה היא ענף הנמצא בהתפתחות מואצת בארץ ובהחלט מומלץ לסקור את השיטות השונות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *