כיצד לבחור דלתות כניסה לבית?

כאשר מתחילים לחשוב על עיצוב פנים הבית, הדלת היא אחד הפריטים אליהם יש לשים לב יותר מכל. דלתות כניסה – ובכלל זה גם דלתות הכניסה לחדרים – ישפיעו רבות על אופי ומראה הבית ולכן חשוב לכלול גם אותן בתהליך העיצוב.

מתי מומלץ לשנות את עיצוב הדלתות?

לרוב, אנשים חושבים על עיצוב הבית או המשרד בשתי סיטואציות: בעת מעבר למקום חדש או כחלק משדרוג המקום הקיים. בשני המקרים הללו, מומלץ מאוד לשנות את עיצוב הדלתות, מאחר והשארתן כפי שהן עלולה לפגוע במראה המקום כולו.

אם, לדוגמא, הבית שלך יהפוך במסגרת העיצוב המחודש למקום צבעוני וחי, דלתות עץ פשוטות בהחלט לא יעשו את העבודה ויפגעו ברצף הצבעוני שנוצר. היום ישנן צבעים רבים ועיצובים שונים של דלתות כניסה, שיוכלו להשתלב בצורה מושלמת בעיצוב כזה – וברבים אחרים.

מחליף את דלת הכניסה? החלף כבר את כולן

בשוק מחכות לך אינספור דלתות מעוצבות המיועדות לכניסה לבית, אך ישנן לא פחות אפשרויות המיועדות גם לפנים הבית. אם החלטת על החלפת דלת הכניסה, מדוע שלא תחליף גם את דלתות החדרים?

עיצוב פנים מושקע כולל את כל דלתות הבית, ואפילו מציע עיצוב והחלפה של דלתות חוץ, למי שמחזיק בכאלו. אך איזו דלת היא החשובה ביותר בבית? כאן אין בכלל ספק: דלתות כניסה הן אלו שישפיעו יותר מכל על המראה הסופי של הדירה.

היכן תמצא דלתות כניסה מעוצבות?

כפי שציינו, שוק הדלתות פורח ומשגשג בשנים האחרונות, ולצד מבחר דלתות מעוצבות מכל סוג, פורחות גם אינספור חברות עיצוב דלתות. ומה זה אומר? שתוכל בקלות למצוא חברות המייצרות דלתות כניסה איכותיות, בטיחותיות ויפהפיות.

החברות השונות מחזיקות אתרי אינטרנט מפוארים שכוללים גלריות שלמות של סוגי דלתות, מתחזקות מחסנים מלאים בדלתות כניסה מכל סוג ומציעות לכל לקוח בסניפיהן תצוגות נפלאות של הדוגמאות הטובות ביותר. כך, תוכל בקלות לדעת מהן האפשרויות העומדות בפניך ולמצוא את הדלת המושלמת לבית שלך.

כמה כדאי להוציא על דלת מעוצבת?

מחירי הדלתות הם כמובן עניין נוסף אליו יש לשים לב כאשר מעצבים את הבית ומחליפים את דלתותיו. מחירי דלתות כניסה מעוצבות ינועו בין 2,500 ₪ ל-5,500 ₪, כאשר הזולות יותר יהיו עשויות עץ פשוט יחסית, והיקרות ביותר יכללו עיצוב באבנים יקרות, מתכת וזכוכית. דלת שתכלול גם אמצעי אבטחה משוכללים, תעלה עוד כמה מאות שקלים.

מחירי דלתות פנים וחוץ ינועו לרוב סביב אותו טווח מחירים, שנע בין 800 ₪ לדלתות מחומרים שאינם עמידים לפגעי מזג האוויר ועד 1,500 ₪ לדלתות המעוצבות. כשמדובר על דלתות חוץ או דלתות בחדרים שטופי שמש, מומלץ לוודא כי הציפוי שלהן עמיד בפני קרינת השמש, כדי שלא ידהה עם הזמן.

עצב בקפידה

עיצוב בית או משרד הוא עניין שיכול לעלות לא מעט כסף, ולכן מומלץ לעשות זאת בחכמה. שכור את שירותיו של מעצב שיידע כיצד להשתמש בצורה האופטימלית ביותר בתקציב שלך ולא יהפוך את המהלך לבזבוז נוראי.

התחרות בשוק הדלתות מבטיחה שתוכל למצוא מציאוֹת, גם כשמדובר ברכישת דלתות כניסה מעוצבות ומאסיביות. אם אתה סומך על הטעם העיצובי שלך, מומלץ שאת הדלתות תבחר בעצמך, או לכל הפחות עשה זאת יחד עם המעצב. חשוֹב היטב איך תרצה שייראה הבית שלך לאחר השינוי – ותזכה בעיצוב מרשים לכל הדעות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *