סגנונות עיצוב

כשאנחנו מדברים על סגנונות עיצוב שונים אנחנו מדברים בדרך כלל על סגנונות עיצוב. עיצוב מוצר או עיצוב מבנה. הכוונה היא דאגה לפן החזותי של מושאים אלה. בין אם מדובר במדריך אדריכלות, עיצוב פנים, עיצוב תעשייתי או עיצוב מוצרים תפקידו של המעצב הוא לדאוג לפן הויז'ואלי של מושא העיצוב. אולם מעצבים ואדריכלים אינם פועלים בחלל ריק, אותם מוצרים ומבנים שהם מעצבים ומתכננים אמורים לשרת אותנו בני האדם, הם צריכים להיות פונקציונאליים עבורנו, על כן מתפקידו של המעצב לדאוג גם לשימושיות של מושא העיצוב, נוחיות ופונקציונאליות. כשמדברים על סגנונות עיצוב אזי קצרה היד מלהכיל ולפרט את כל סגנונות העיצוב הקיימים כיום.

קיימים סגנונות עיצוב שונים בהתאם למשל למדינות מסוימות כך לדוגמא קיים סגנון עיצוב אירופאי, סגנון עיצוב אמריקאי, סגנון עיצוב ישראלי, סגנון עיצוב יפני והרשימה עוד ארוכה. גם בסגנונות עיצוב אלו ניתן למצוא תתי נושאים שיבטאו סגנון המאפיין אזור מסוים או תקופה מסוימת.

עיצוב זה ינסה לעמוד ולחשוף את סודות העיצוב לדורותיו, אנסה לעמוד על סגנונות עיצוב שונים, על מאפיינים שונים בעיצוב, על לימודי עיצוב פנים ועוד קשת רחבה של נושאים הקושרים לעיצוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *