עיצוב הכסא והבר

המטבח הוא מרכז העניינים של הבית, שם מבשלים, אוכלים, נפגשים ומדברים. זו הסיבה שעיצובו והקמתו של כל מטבח נוגס חלק ניכר מהתקציב בכל בית חדש או משופץ.

סיוע של מעצבי פנים

מעצבי הפנים מגיעים לשטח, מודדים אותו ולאחר מכן מגישים כמה סקיצות הכוללות אופציות שונות של מבנה המטבח.
המטבחים המודרניים כוללים בר הממוקם בסמוך לארונות המטבח, יוצר חיץ בין המטבח לסלון או בין המטבח לפינת האוכל. לבר יש כמה תפקידים, האחד הוא משמש לארוחות היום יומיות של המשפחה ארוחות צהרים אחרי הלימודים, ארוחת ערב כשכולם חוזרים מהעיסוקים שלהם, חבר או בן משפחה המצטרפים לבני הבית בשגרת היום יום.
סביב הבר יוצבו כמה כסאות בר למטבח בהתאם לגודלו של הדלפק. ברוב המקרים כמות הכיסאות נעה בין שלושה לשישה כיסאות.
מעבר לכך, בר זה משמש גם משטח עבודה להכנת מאכלים שונים. מדובר בעמדת עבודה שהיא מאד נוחה ולכן אפשר להכין עליה מאפים שונים, לארגן מוצרים לקראת הבישול ועוד. יחידה זו היא בנוסף למשטחי העבודה הממוקמים מעל ארונות המטבח התחתונים אשר על חלקם ממוקמים מוצרים שונים הנוגסים בגודלו.

עיצוב הכסא והבר

עיצובו של הבר דומה בדרך כלל לעיצובם של ארונות המטבח ומשטחי העבודה שלהם. בבתים רבים הגוונים הבהירים הם אלה השולטים גם בבר, לבן, שמנת, משטח מאט או מבריק, שיש בהיר אשר משורבטות בתוכו טקסטורות שונות המוסיפות יופי רב למטבח.


אוהבי העץ הטבעי ייהנו מבר מעוצב הבנוי מעץ טבעי כמו אלון, אורן או בוק, מדובר במוצר עמיד מאד אשר יחזיק מעמד שנים רבות. השימוש בעץ טבעי במטבחים אינו רב ולעיתים אפשר לראות משטחי עבודה מעץ המותקנים מעל ארונות המטבח או מעל הדלפק.


גודלו של הבר וצורתו נקבעים בהתאם לאפשרויות השונות על פי גודלו של המטבח ואופציות התנועה בו תוך התחשבות בנושא מיקומם של מוצרי החשמל, הכיור והפריטים הנוספים לנוחות מושלמת. לכן קיימים יחידות בר מרובעות, מלבניות, מעוגלות, בצורת האות ר', צמודות לקיר, במרכז המטבח ועוד. הימצאותו של הבר בכל מיקום שבו הוא יהיה במטבח יוצר טוויסט בנראות המעוצבת של המטבח כולו.


כיסאות הבר שוברים במקרים רבים את המראה האחיד של המטבח ומוסיפים לו צבע. אם הצבע השולט במטבח הוא לבן, הוספת כיסאות לבנים תיצור רצף משעמם במעט. לכן המגמה היא להוסיף צבעוניות למטבח ולרכוש כסאות בר למטבח בצורה אחידה אך בגוונים אחרים. אם לדוגמה במטבח יש צורך בשישה כיסאות, ירכשו שניים ירוקים, שניים אדומים ושניים צהובים. או בשישה צבעים שונים, כיסא אחד בכל צבע.

ההיצע של כיסאות הבר הוא גדול מאד, חלקם מחוברים כיחידה אחת ואחרים בנויים ממשטח וממשענת גב נפרדים. גם במבנה הכיסא קיימים אין ספור עיצובים ודגמים יפהפיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *