10 דרכים לחיסכון בעיצוב חדר ילדים


חדרי ילדים נמצאים תחת שינוי מתמיד – או שנולד ילד חדש, או שהוא התבגר והחדר הישן כבר לא הולם את מידותיו, צרכיו, אופיו ואהבותיו – איך עומדים בכל ההוצאות האלה? האם עיצוב חדר ילדים יכול להיות קצת יותר חסכוני? כן ואפילו הרבה, בזכות 10 הטיפים הבאים:

1. תמיד תחשבו קדימה

עובדת טבע שאינכם יכולים להתחמק ממנה היא שהילד עוד יגדל. מחשבה קדימה יכולה לחסוך לכם הרבה מאוד כסף בהמשך. כשמגיע הגיל המתאים למיטת מעבר, שווה אולי לדלג על השלב ולעבור ישר למיטת ילדים – היא יותר גדולה, נכון, אבל הוא גדל כל כך מהר שלא תשימו לב. הארנק שלכם, לעומת זאת, ישים לב טוב מאוד. באותו אופן, מדבקת קיר זולה יותר מטפט וגם יהיה קל יותר להוריד אותה בעתיד ולהחליף באחרת בלי להרוס את הקיר.

2. משומש יכול להיראות כמו חדש

אין כל רע בשימוש ברהיטים הישנים או קבלת רהיטי יד שניה מחברים או משפחה. עם קצת צבע, טפט מתאים ואפילו מעט לכה כל רהיט ישן יכול להיראות כמו חדש. אם הרהיטים תקינים ושמישים – למה לשלם יותר?

3. לשנות אווירה? זה פשוט מאוד

מה הסיבה האמיתית בגללה אתם טרודים עכשיו במטלות עיצוב חדר ילדים? אם זה רק הצורך שלכם או של הילד לשנות אווירה, יכול להיות ששינוי קטן כביכול יעשה הבדל גדול. אפילו שינוי סדר הרהיטים בחדר יכול לשנות אווירה, כך גם שינוי או הוספה של רהיט אחד בלבד.

4. אלוהים (ועיצוב מחודש) נמצא בפרטים הקטנים

לא תאמינו כמה ששינוי של מספר פרטים קטנים יכול לתת תחושה של חדר חדש לגמרי – אם כמו בסעיף 1 השתמשתם במדבקות קיר של אפרוחים וחתולים והיום הילד כבר גדול מדי בשבילן, החלפה למדבקות קיר אחרות מיד תיצור תחושה של חדר שונה לגמרי. כך גם לגבי החלפת ידיות לארונות, וילונות לחלונות או שטיח.

5. אל תתפתו לקנות סטים

בחנויות הרהיטים אתם ודאי תוקסמו מסטים יפהפיים שנראים כאילו יצאו מהחלום שלכם על חדר הילדים המושלם. אז נכון, זה יפה, והמוכרים בחנויות ודאי יצאו מגדרם כדי לנסות למכור לכם את זה, אבל פעמים רבות קניה של אותם מרכיבים בנפרד, תהיה זולה הרבה יותר, וגם תיצור מראה פחות מוגדר שברוב המקרים יתאים גם בגילאים גדולים יותר.

6. עשו סדר בבלגן

לפעמים כל מה שחסר בחדר ילדים זה סדר מסוג חדש. שימוש בקופסאות גדולות וצבעוניות יעשה חשק אפילו לילד שלכם לסדר אחריו, כמו גם תיבות גדולות עם מכסה בצורת פה של מפלצת או חיה – אפשר אפילו להכין בעצמכם.

7. תהיו מקוריים

יש היום כל כך הרבה דברים שאתם יכולים לעשות ובעזרתם ליצור לילד שלכם את החדר הכי מגניב בכיתה. למשל – צבע קיר מגנטי. דמיינו לעצמכם קיר שלם שעליו הילד יכול לתלות כל דבר (בעזרת מגנטים כמובן) – גם שונה, גם משתנה, וגם מפתח את היצירתיות ואת הביטוי האישי של הילד.

8. השתמשו בצבע

שינוי פשוט של צבע יכול לעשות הבדל גדול. אם זו צביעה של רהיט מסוים, של קיר – אפילו רק קיר אחד, או של התקרה, מדובר בדרך זולה ויחסית קלה לשנות ולחדש. גם זריקות חדשות של צבע בנוף הקיים יכולות לעזור כמו כריות חדשות על המיטה או על השטיח ליצירת פינת ישיבה.

9. תחשבו מולטי- טאסקינג

כשילדים מגיעים לעולם, ההורים לומדים לפתח כישורי מולטי טאסקינג – פשוט אין בריה, חייבים להצליח לעשות כמה דברים במקביל. באותו אופן, גם חדר הילדים צריך לפעול. מיטה שהיא גם ארגז אחסון, למשל. צמצום במקום יעזור גם כשיגיע הילד הבא למשפחה.

10. שתפו את הילד בתהליך

אתם לא תאמינו כמה יצירתי הוא יכול להיות, וכמה חסכוני. כיוון שהילד לא טרוד בכל מה שאנחנו יודעים על עיצוב חדר ילדים ויודע רק מה שהוא רוצה או שחסר לו, יכולים להיות לו רעיונות ממש לא רעים. מה שבטוח, לעשות זאת ביחד יהיה מהנה הרבה יותר לכולכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *