10 דרכים לחסכון בעיצוב מטבח


מטבחים, באופן כללי, הם דבר לא זול במיוחד. וכשרוצים לעצב מחדש או לשפץ אותם, שוב עליכם להוציא כמעט את אותו סכום. איך מצמצמים עלויות ומשיגים חסכון בעיצוב מטבח? בעזרת עשרה טיפים מועילים ופשוטים מאוד.

1.ידיות חדשות יעשו קסם

במקרים רבים, החלפה של פריט אחד בפריט אחר, חדש או מושך ועיצובי יותר, תעשה את העבודה בצורה בלתי רגילה. כך למשל ממליצים מעצבים רבים להחליף את ידיות המטבח ולראות עד כמה השינוי הוא גדול. חסכון בעיצוב מטבח מתחיל בפעולה כזו.

2. אפשר להחליף את הדלתות בלבד

אם אנחנו בקטע של החלפה ממוקדת, כדאי לחשוב – לצד החלפת הידיות – גם על החלפת דלתות החזית. שתי הפעולות הללו יכולות להשיג המון עבור המטבח שלכם ולהפוך את המראה שלו לאחר לגמרי – בלי לעשות כמעט כלום. המחיר יהיה נמוך פי כמה מהמתוכנן.

3.מה דעתכם על ארון פתוח?

אם בכל זאת החלטתם להחליף ארונות, אין שום סיבה שכולם יהיו סגורים וייבנו 'כמיטב המסורת'. אפשר לתכנן את המטבח כך שיכלול לא מעט ארונות פתוחים, שישמשו כמעין ארונות-מדפים מיוחדים. חסכון בעיצוב מטבח בהחלט יושג כאן ואם תדעו לעשות זאת במקום הנכון, תקבלו גם מראה מיוחד במינו.

4. שחקו עם התאורה

אחד השילובים המומלצים למטבח הוא בין פלורוסנט למנורות לד. אלו יאירו את המטבח באור לבן ובוהק, שמתאים מאוד למי שמעוניין במראה מודרני. התאורה לבדה כבר תגרום לשינוי משמעותי במראה.

5. חפשו מדבקות, טפטים וצבעים ייחודיים

למדבקות הקיר ומדבקות הארונות, כמו גם לטפטים המודרניים, יש יכולת להשפיע בצורה בלתי רגילה על עיצוב המטבח, גם אם שום דבר מסביבם לא השתנה. צביעת הקירות במטבח תוסיף גם היא לעיצוב, וזה ישיג את המטרה: חסכון בעיצוב מטבח, שלא ישפיע על איכות התוצאה הסופית.

6. השקיעו בפריטים שניתנים להחלפה

במקום לשנות את צבע הארונות כולם, את מראה הקירות ואת הריהוט שנמצא בו, נסו להשקיע דווקא בפריטים קטנים, שיכולים לשנות את מראה המטבח – אך במידת הצורך ניתן להחליפם באחרים וליצור מראה חדש. כך, תחסכו בכל פעם שתרצו לשנות משהו במטבח.

7.אל תהססו להשתמש בקיים

דווקא דברים קיימים, שהאפשרות היחידה שנראית הגיונית היא להרוס אותם ולבנות משהו חדש, יכולים לסייע הן עבור חסכון בעיצוב מטבח והן בהשגת מראה מיוחד. ארונות, קירות, נישות ורהיטים יוכלו להישאר כפי שהם, כאשר רק המעטפת החיצונית תשונה. זה יעשה את העבודה בהחלט.

8.אי בודד בלב המטבח

במקום לשנות את כל המטבח – תוסיפו לו יחידה נוספת, גם לעבודה וגם לאחסון. התוספת הזו תשנה לחלוטין את מראה המטבח ואת הדינמיקה בו, ותהפוך אותו גם למקצועי ומעודכן יותר. כמובן שמהלך כזה מתאים רק במטבחים שיש בהם מספיק מקום.

9. שנו את מראה החלונות

חסכון בעיצוב מטבח יתמקד בצעדים שתורמים משמעותית למראה, בהשקעה מינימלית. כך נכון גם לגבי התקנת חלונות חדשים במטבח, לדוגמא: כאלו אשר מגיעים מהתקרה ועד לקו השיש. תתפלאו כמה שינוי זה יעשה במטבח שלכם.

10. הטבע יכול לבוא גם הוא לעזרתכם

כמה עולה עציץ פשוט או אפילו צמח תבלין? ממש לא הרבה. תוכלו לשדרג את מראה המטבח שלכם באמצעות הכנסת הטבע פנימה – ואם תרצו, תוכלו אף להשתמש בצמחים לבישול. אם זה לא חיסכון בעיצוב מטבח (ובחומרי הגלם), אז מה כן?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *