10 דרכים לחסכון בעיצוב סלון


ההנחה הרווחת היא ששיפוצים עולים הרבה כסף. אדם שמעוניין לשפץ את הבית כולו, יודע שהוא צריך לשים בצד 100 אלף ש"ח ויותר – וגם כאשר מעצבים חדר אחד בלבד, כמה עשרות אלפים יושקעו בעניין. האם יש דרך לצמצם בהוצאות לקראת שיפוץ חדר האורחים? בהחלט. לפניכם עשר דרכים שיאפשרו לכם חסכון בעיצוב סלון.

1. הקפידו על שיפוץ 'ירוק'

קבלנים ובעלי מקצוע רבים מתחום הנדל"ן מכירים היטב את עקרונות הבנייה הירוקה, שנועדו לצמצם את הפגיעה בסביבה. אבל, עקרונות אלו יכולים לתרום גם לשיפוץ חסכוני: שימוש באנרגיה טבעית, מיחזור חומרים או חידוש רהיטים יהיה ירוק יותר וגם יסייע במטרה – חסכון בעיצוב סלון.

2. לא לזרוק הכל

הרבה אנשים נוטים, משום מה, לזרוק את כל תכולת הבית כאשר הם משפצים – וזה ממש לא מה שיעזור לכם לחסוך. מה גם שלא כל דבר משומש הוא בהכרח רע. חישבו היטב על הדברים שאתם באמת לא צריכים ורק אותם זרקו. את השאר אפשר לשלב בהחלט במראה החדש ללא בעיה.

3. הפרטים הקטנים יכולים לעשות שינוי גדול

הנטייה שלא לזרוק דברים תשתלב נפלא עם השקעה דווקא בפרטים הקטנים – שיעלו באופן טבעי פחות כסף. כך, לדוגמא, ספה יכולה להיראות אחרת לגמרי אם תרופד בכיסוי חדש, או אם יצורפו לה כריות חדשות ומסוגננות. כך, גם משיגים מראה חדש וגם מאפשרים חסכון בעיצוב סלון, בצורה משמעותית.

4. נסו להתמקד באזור מסוים ולעצב אותו

לפעמים, מרוב שאנחנו מנסים להשקיע בכל הסלון, אנחנו 'שופכים' הררי כסף בלי גבול. במקום זאת, בחרו לכם קיר אחד שבו תשקיעו את מיטב המאמצים שלכם, ותראו איך המראה משתנה ללא היכר גם כך. העיצוב של קיר אחד בלבד – שצריך להיות כמובן בולט בחדר – יהיה זול הרבה יותר מעיצוב הסלון כולו.

5. מדבקות קיר הן הדבר החדש

חשבתם לשנות את מראה וסגנון הסלון כולו בעזרת רהיטים חדשים, פריטים עיצוביים נוספים וכדומה? עצרו לרגע. מדבקות קיר או טפטים יכולים לעשות עבורכם את העבודה בעשירית מהמחיר ואפילו פחות מזה, תוך שהם משנים לגמרי את מראה הסלון.

6. צבע חדש

כמו תמיד, וכמו שידוע לכולם, צבע יכול לשנות את הכל. אז במקום להשתגע ולהפוך את כל הסלון, צבעו אותו בצבעים מיוחדים (אפילו צבע אחד לכל קיר) ותראו איך אתם משיגים חסכון בעיצוב סלון, מבלי לוותר על המראה המיוחד.

7. תמונות או לא להיות

תמונות שונות בהחלט יכולות לשדרג את מראה הסלון. בחרו כמה כאלו – אחת לכל קיר, ותראו את השינוי. תוכלו להרחיק לכת ולבחור בקיר שיהיה כולו מלא בתמונות ומסגרות מסוגים שונים – וכל זה בלי להוציא יותר מידי כסף.

8. תאורה

לפעמים נדמה כאילו תאורה היא דבר יקר, אבל תתפלאו איך בעזרת גופי התאורה הנכונים אתם שומרים על חיסכון בעיצוב סלון – ומשנים לגמרי את המראה שלו. כי משחקי האור והצל מספקים בפני עצמם תדמית אחרת לכל חדר שהוא.

9. מדפים

נכון שרציתם תמיד שלל רהיטים מאסיביים, כדי לשנות לגמרי את מראה הסלון? חבל. תוכלו להשיג אותו דבר בעזרת מדפים, שעלותם הכספית לא מגיעה לאחוז אחד מעלותו של רהיט. שלושה-ארבעה מדפים מעוצבים בכל קיר ויש לכם את זה.

10. אולי כל מה שאתם צריכים הוא שינוי במיקום?

לפעמים, מדהים לגלות כמה הסלון יכול להשתנות רק מהזזה של הפריטים בו למקום חדש. ארגון אחר של הסלון יכול לתת מענה לכל ניסיונותיכם לשפץ ולעצב – וזוהי הדרך הכי טובה להבטיח חיסכון בעיצוב סלון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *