לימודי סטיילינג

קורס סטיילינג לתעודה, הינו מסלול שהוכר בארץ רק בעשור האחרון. אם רצית להוציא תעודה בתחום הזה לפני שנות האלפיים, היית צריך לעבור מסלול של לימודי עיצוב אופנה. כיום לימודי סטייליסט הינם מקצוע מוכר ללימודי תעודה ומי שרוצה ללמוד ולעסוק בתחום לא צריך עוד לעמול ארבע שנים על תואר אקדמאי בעיצוב. אז מה זה סטיילינג בעצם? מכירים את האנשים האלו שתמיד נראים טוב, שהחולצה והמכנסיים תמיד יושבים בול ומתאימים גם אחד לשני, יחד עם התיק, החגורה ומשקפי השמש? בדרך כלל מדובר במישהו שהתייעץ עם סטייליסט מקצועי לפני שיצא לרחוב.

במה עוסקים הלימודים?

מהות הסטיילינג היא בעצם לקחת את המסר שרוצה אדם מסוים להעביר ולתרגם אותו למלתחה שלו בצורה אופנתית ומסוגננת. המסר שירצה להעביר איש עסקים, לא יהיה אותו מסר שירצה להעביר צלם אופנה. לימודי סטיילינג יעזרו לנו להבין כיצד בדיוק ניתן להתאים את המלתחה והאביזרים לתדמית אותה רוצה האדם לשדר חוצה לעולם.

אז מה הבעיה? זה מאוד פשוט!

לרגע זה באמת יכול להיראות קליל: לכל סגנון תדמיתי יש את הלבוש המיוחד לו והעניין סגור. לא צריך יותר משיעור אחד או שניים. אבל זה לא עד כדי כך פשוט. לכל אחד מאיתנו מבנה גוף וצבע עור שונה, יחד עם סגנון אישי. סטייליסט טוב, ידע לשלב את כל הנתונים הללו עם הידע האופנתי שרכש בכדי לייצר את התאמת הבגדים האולטימטיבית עבורנו.

מה כוללים הלימודים?

לימודי סטיילינג כוללים אם כן תחומים רבים ומגוונים המכסים את מירב התחומים הנוגעים לתעשיית האופנה. בין הנושאים הנלמדים ניתן למצוא לימודי תפירה, התאמת ביגוד ואביזרים למבנה גוף, עיצוב שיער, חיזוי מגמות בעולם האופנה ועוד.

לימודים בארץ

ישנם מספר בתי ספר לסטיילינג בארץ. במרביתם הלימודים יהיו בהיקף של 30 שעות לערך ויתפרשו על פני חצי שנה. בסוף הלימודים מקבל הבוגר תעודת סטייליסט. ישנם מוסדות אשר דואגים לכך שבמשך הלימודים ייצרו הלומדים תיק עבודות וכך ייצאו מבית הספר כאשר הם מוכנים לראיון עבודה. עלות הלימודים נעה בין 5000 ל-7000 שקלים לכל התקופה.

ללמוד בחו"ל

במקביל ללימודי סטיילינג בארץ, ניתן לבצע גם לימודי סטיילינג בחו"ל במגוון מסלולים, ביניהם מסלול הסטיילינג מלאים, אשר יתפרש על פני כשלוש שנים- מסלול נרחב, שנחשב למעמיק ביותר בתחום. בית הספר 'מרנגוני' הוא דוגמא טובה למוסד העוסק בלימודי הסטיילינג. תוכלו לבחור באחת מן השלוחות שלו באירופה (לונדון, פריז או מילאנו) ולבלות שם שלוש שנים, סופגים קצת תרבות אירופאית. הלימודים בחו"ל יעלו בסביבות 28,000 ליש"ט לכל התקופה.

מסלולי סטיילינג קצרים בחו"ל

אם באמת חשקה נפשנו ללמוד באירופה, אין הדבר אומר בהכרח שנהיה חייבים ללמוד במשך שלוש שנים ארוכות. ישנם גם לימודי סטייליסט קצרים הרבה יותר המוצעים לנו באירופה. אלו קורסים הנמשכים בין מספר שבועות בודדים עד לתקופה של שנה, כך שכל אחד ואחת יוכלו לבחור את שמתאים להם.

היכן ניתן להשתלב בתום לימודי הסטיילינג

?

אחרי שסיימתם לימודי סטיילינג, תוכלו להשתלב במגוון גדול של מקומות עבודה: תוכלו להיות סטייליסטים במגזין אופנה או בטלוויזיה, לעצב חלונות ראווה, להשתלב בחברות פרסום או כמובן להיות עצמאיים. לימודי סטיילינג בד"כ כוללים בתוכם מגוון רחב של נושאים, קורס איפור נכלל בד"כ בלימודים אלו. אין ספק, לימודי סטיילינג פותחים עבור התלמידים ועבור כולנו שער לעולם יפה ומעוצב יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *