4 הבדלים בין כיורים מונחים מעוצבים לכיורים בהתקנה שטוחה

יש לנו צורות עיקריות להתקין כיורים במטבח ובאמבטיה ולכל אחד מהחדרים יש התקנה רצויה יותר לפי המאפיינים שלהם: כיור בהתקנה שטוחה או כיור מונח. להלן כמה דגשים שמסבירים את ההבדל ביניהם ומה יתאים יותר לכל חדר.

יש כמה דרכים להתקין כיורים וככל שהכלים הסניטריים משתכללים בעיצוב שלהם והדמיון מאפשר לבצע כל רעיון, כך גם רואים יותר כיורים מעוצבים בשלל התקנות. יש לנו צורות עיקריות להתקין כיורים במטבח ובאמבטיה ולכל אחד מהחדרים יש התקנה רצויה יותר לפי המאפיינים שלהם: כיור בהתקנה שטוחה או כיור מונח. להלן כמה דגשים שמסבירים את ההבדל ביניהם ומה יתאים יותר לכל חדר.

מיקום כיורים שטוחים לעומת כיורים מונחים

ההבדל הראשון ברור – המיקום שלהם. בכל מטבח יש משטח עבודה שבו חייב להיות כיור. כיורים התקנה שטוחה הם כיורים שקועים בתוך משטח העבודה, כיורים מונחים על המשטח ואינם חלק אינטגרלי ממנו. זה נראה לעין וזה משנה לחלוטין את כל מצב השימוש בהם ואת היחס בינם לבין שאר האלמנטים של המטבח וחדר הרחצה. זה מחייב השארת מקום פנוי שיספיק לכיור גם מעל המשטח וגם מתחתיו. החישוב חייב לקחת בחשבון את המקום הפנוי על המשטח ולמה הוא משמש ולכן כיור מונח אינו מתאים במיוחד למטבחים אלא רק לחדרי רחצה שבהם אין צורך במשטח גדול על מנת להניח תכשירי טואלטיקה.

אופן חיבור הכיורים

החיבור הפשוט ביותר הוא חיבור כיורים מונחים מעוצבים, משום שהם מחוברים בברגים למשטח בלבד מלמעלה, כשכל שאר השטח שלהם משוחרר וחופשי באוויר. זה אומר שיש נגישות לכיור מכל הכיוונים ומלבד פתח הניקוז התחתון והברדים שמחברים אותו למשטח בשטח מצומצם הוא לא צריך יותר מזה. כיורים התקנה שטוחה מחייבים התייחסות למשטח שמסביב ולהתאים את שיטת החיבור שלהם למשטח, כך שלא יגרום לבעיית נזילות או לסדקים ופיצוצים בגלל הבדלי הטמפרטורות.

התאמה לארונות האחסון

כשיש התקנה שטוחה של כיורים מעוצבים הם שקועים בתוך המשטח אין הרבה מקום מתחת לכיור כזה בארונית שלו. מלבד זאת, רוב הצנרת חייבת להיות שם ולכן המקום מוגבל ומניחים בדרך כלל רק פח אשפה, כשזה נמצא במטבח. כשהכיור הזה באמבטיה גם יש פחות מקום שאפשר לנצל ולכן חייבים למצוא מקום אחסון חילופי מעל הכיור והמראה כדי לפצות על כך. במקרה של כיור מונח על הארונית או המשטח בחדר האמבטיה, זה אומר שיש מגבלה של תליית מדפים או ארונית אחסון מעל הכיור. צריך לקחת בחשבון את המקום לגוף ולשימוש בכיור ומבלי להרטיב יותר מדי את המדף בגלל הקרבה של הברז.

הגבלה בבחירת הברזים

הברזים שמתאימים להתקנה מעל כיורים מונחים מעוצבים הרבה יותר מוגבלים מבחינת ההיצע שלהם. שצריך לקחת בחשבון את הגובה של הכיור ואת ההתכופפות אליו בזמן השימוש. לכן, הברזים יהיו גבוהים יותר וצריך לחשוב על הדיירים שמשתמשים בהם. לילדים זה לא מתאים כי אם לא מגיעים לברז וזה מקשה עליהם. ברזים שמותקנים מעל כיורים בהתקנה שטוחה מאפשרים דגמים רבים יותר של ברזים, נמוכים וגבוהים ולכן הם מתאימים יותר גם לשימוש הנרחב במטבח.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *