עיצוב יפני

סגנון עיצוב יפני זהו סגנון ששם את הדגש שלו על סדר, ניקיון ופשטות. כשנהיה בבתים יפניים סביר מאוד להניח שנחוש בשלווה ובניקיון הגימורים והקווים. אחד המאפיינים הכי בולטים בסגנון עיצוב יפני הוא שהם לא מרבים בחפצים, רהיטים, דקורציות – הם יותר מרוכזים בסגנון מינימליסטי, בודאי בהשוואה לסגנון עיצוב אירופאי או לסגנון עיצוב ישראלי או בניגוד לסגנון עיצוב אמריקאי.

אך אין זה אומר שמבנים וחדרים יפניים אלו הם חדרים ריקים או משעממים כשמדובר בסגנון עיצוב יפני יש כמה דברים שהם MUST. כך למשל סגנון עיצוב יפני מיד מתקשר למחיצות בד היפניות המוכרות לכולם. תכליתן של מחיצות אלו הוא לחצוץ בין חללים, אך גם כאן יש גיוון רב בדוגמאות המעטרות את מחיצת הבד.

כשחושבים על סגנון עיצוב יפני אז רובנו גם נוטים לחשוב על ישיבה על גבי מחצלות. מחצלות טאטמי הן סימן היכר ידוע ב עיצוב פנים יפני. מחצלות אלו על פי רוב נעשות מקש-אורז שנחשב לפריט יקר, אך ניתן למצוא אלטרנטיבות זולות יותר.

בנוגע לצבעים שבהם עושים שימוש בסגנון עיצוב יפני אפשר לשים לב כי יפנים נוטים להשתמש בצבעים מנוגדים שעולים בקנה אחד עם תורת הין יאנג שלהם. היפנים משתמשים בצבעים ובשילובי צבעים שהמערב ממעט להשתמש בהם. כך למשל סגנון עיצוב יפני משתמש בצבעים כגון שחור, לבן, קרם. יש גם שימוש בצבעים חזקים כגון אדום וירוק אך אלה משמשים בעיקר לגימורים, לעיטורים ולקווי מתאר וכתוספות. הניגודיות בסגנון עיצוב יפני באה לידי ביטוי גם חומרים בהם הם משתמשים. נצרים גסים משולבים בבדי משי הם דוגמא טובה לכך.

מאפיין נוסף של סגנון עיצוב יפני הוא השימוש באלמנטים של טבע בכל מה שנוגע לעיצוב, עיצוב הבדים, תמונות, שילוב של במבוקים בעיצוב החדר או כקישוט, סוככים בעלי עיצוב אותנטי, פרגולות עץ המשתלבים היטב בגינה, שילוב של עציצים בחדרים גם כן מאפיין את סגנון העיצוב היפני.

לסיכום, סגנון עיצוב יפני זהו סגנון עיצוב מרתק המאופיין בעיקר במינימליזם, פשטות, סדר וניקיון. אך כל אלה הופכים את החדר להנאה ויזואלית מרתקת, מושכת ואסטטית. כזו השואבת אותנו מיד לחוויה יפנית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *